De Franse topper Go On Boy heeft op een prachtige manier de Elitloppet 2025 gewonnen. De draver van Ecurie Nixonn en trainer/driver Romain Derieux werd eerst 2de in zijn snelle serie. De zege in die serie ging naar Mellby Jinx die 1.08.8 afklokte. A Fair Day en Francesco Zet mochten mee naar de finale. In de 2de serie was het Don Fanucci Zet die als winnaar over de finish kwam. Hij had voldoende aan 1.10.1. Borups Victory, Hohneck en Massimo Hoist mochten hem vergezellen in de finale.
In de finale was het Mellby Jinx die heel hard van leer ging. In zijn zog zagen we Don Fanucci Zet en in het dodespoor kwam Hohneck rustig opzetten. Borups Victory zat in diens rug met daarachter Go On Boy. Aan de overzijde van de baan drukte Hohneck door en Gelormini nam het kopwerk in handen. Go On Boy kwam in het 3de spoor terecht en in de laatste rechte lijn stond er geen maat op hem. Winnende tijd was 1.08.4, goed voor ongeveer 450 000 EUR.
En dat de Zweden streng zijn, hebben ze nogmaals bewezen. Zo kreeg Derieux een boete van ongeveer 900 euro aangesmeerd voor “gevaarlijk rijden tegenover Francesco Zet” en Gelormini mag bijna 5000 euro ophoesten en wordt nog eens enkele dagen geschorst wegens teveel aanmaningen aan zijn paard. In de serie’s werd Hussard De Landret ook al geschorst voor 10 dagen na een veeartscontrole.
Nog in Solvalla vond Ginostrabliggi zijn Waterloo. De 3-jarige Italiaan van Philippe Allaire won zijn voorlaatste koers nog in Mons en won daarna nog een Groupe I koers. Tot dan was hij nog steeds ongeslagen maar op zondag werd hij dus voor het eerste geklopt. Wise Guy won de koers in 1.11.0 over 2140m, een nieuw Zweeds record voor 3-jarige hengsten/ruins. De Harper Hanovers Lopp op zaterdag was een kolfje naar de hand van de Franse Inmarosa. Leo Abrivard leidde de Franse merrie naar de zege in 1.11.5 over 3180m bandenstart, goed voor een nieuw koersrecord en Zweeds record. Ook hier kreeg Gelormini een goeie 900 euro aan boetes.
