In Zweden en ver daarbuiten is er momenteel een zaak "Propulsion". De Amerikaans gefokte draver die afgelopen zondag nog de Eliloppet won, zou nooit mogen lopen hebben in Zweden. In 2015 werd Propulsion verkocht op een veiling aan Stall Zet. Propulsion werd echter enkele maanden voor de veiling behandeld met 2 zenuwsneden. Bij zenuwsneden wordt de zenuw uit de ondervoet genomen zodat het paard daar geen pijn meer voelt. Het is een methode met veel voor- en tegenstanders en is verboden in Zweden. Sterker nog: ieder paard dat wordt ingevoerd en dat behandeld werd met zenuwsneden, wordt levenslang geschorst om te lopen en om er mee te fokken in Zweden. Nu blijkt dat Propulsion deze behandeling dus heeft ondergaan voor de import uit Amerika. Maandag publiceerde de Noorse media het verhaal van Propulsion. De info is blijkbaar gewoon openbaar te lezen bij de USTA.
Propulsion wordt tot nader order geschorst en het valt bang af te wachten wat de STC zal beslissen. In het slechtste geval worden al zijn koersen geschrapt. Voor zijn producten is er echter geen probleem. De huidige producten blijven aanvaard en ook voor de dekkingen van dit jaar is er geen probleem.
Propulsion won zondag voor het eerst de Elitloppet en verdiende al ruim 3.5 miljoen euro en heeft een record van 1.08.1.