De SECF (Franse federatie) heeft gisteren een communiqué uitgestuurd met de mededeling dat de Franse grenzen dicht gaan voor buitenlandse trainers/drivers. De personen die niet in het bezit zijn van een Franse licentie, kunnen dus de grens niet meer oversteken om te gaan koersen in Frankrijk. Dit was al zo voor de galop maar bij de dravers kon je als buitenlander nog wel koersen. Deze maatregel is van kracht tot en met 14 juni. Opnieuw een mokerslag dus voor de Belgische trainers/drivers die Franse paarden in het bezit hebben. Wat de toestand is voor de trainers/drivers met een buitenlandse licentie die in Frankrijk momenteel actief zijn, is niet 100% duidelijk.
Nog nieuws uit Frankrijk: enkele hippodromen liggen in de rode zone en tijdens de week werd er beslist om deze hippodromen te sluiten. Hier liggen oa Vincennes, La Capelle en Amiens. Enkele meetings worden verplaatst naar andere hippodromen in een groene zone maar ook werden enkele meetings reeds geannuleerd.
Ook in Nederland is er nog steeds geen groen licht en blijft het onderhandelen. In Duitsland wordt er wel volop gekoerst met oa dinsdag in Dinslaken heel wat Belgen aan de start.
Jo Corbanie is al eventjes verhuisd naar Frankrijk met enkele paarden en dat legt hem geen windeieren. Hij is succesvol met al zijn vertrekkers. Zo won zaterdag Good Friday nog in Laval met Christophe Martens en behaalde hij al verschillende ereplaatsen met Historia Rosa (2de), Farouk BR (2de), Have A Dream (4de), en vorige week al Good Friday (2de).