BTURF

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Banner

voorbeschouwing Mardi Gras meeting

E-mail Afdrukken
(13 stemmen, gemiddeld 4.85 van 5)

Kan COMMANDER CROWE, NORTON ANS of PERLANDO het baanrecord laten sneuvelen?

Voor de elfde keer wordt de ‘mardi gras’ op de Kuurnse hippodroom georganiseerd en het bestuur doet er alles aan om die dag weer zijn vroegere uitstraling te geven. Het prijzengeld is met 10% gestegen tegenover vorig jaar en hopelijk kan dit de komende jaren nog meer de hoogte worden ingejaagd. We krijgen in de GP enkele vedetten aan de start die de echte drafliefhebbers zeker ‘live’ zullen willen aan het werk zien en ook het omringende programma mag zeker gezien worden. COMMANDER CROWE, die met onze Christophe Martens aan de start komt, zal zeker één der vedetten zijn tijdens deze galadag maar ook PERLANDO maakt voor de eerste keer in zijn rijk gevulde carrière zijn opwachting op Kuurne. Topdriver G.P. Minucci die twee keer de prix d’Amerique won met VARENNE komt aan de start met NORTON ANS die zeker niet te onderschatten is. Dirk Rotty brengt met AMIGO TEN DOORN het enige Belgische paard aan de start in de GP, Eric Huyzentruyt die er altijd een erezaak op de afspraak te zijn op grote dagen laat INTRUDER KRONOS overkomen. Robert Bergh zal plaats nemen in de sulky en hij wist de GP al te winnen met AMOUR AMI.

We geven graag even een voorbeschouwing op alle koersen.

Ren 1: met drie grote favorieten.

DJ ROKA won zijn drie laatste koersen, hij heeft flinke vooruitgang geboekt en niemand weet al te zeggen waar zijn limieten liggen, een grote kanshebber. De Italiaanse LUNATIQUE voelt zich als een vis in het water op Kuurne en ook hij heeft nog zijn limieten niet getoond. BALDUR KOETSHOEVE loopt de laatste weken op heel hoog niveau en staat hier prachtig ingeschreven, ook hij gaat voor de zege. Oppassen voor BOBINO BROOKIE van wie zijn laatste koersen niet al te denderend waren maar Raf zal hem niet zonder kans aan de start laten verschijnen op een galameeting. BELFLEUR LOBELL B sprong laatst weg toen ze nog in strijd was om de zege en kan hier revanche nemen net als BOHEMIAN SUNSET die ook heel regelmatig presteert op Kuurne. DEFI DU LOMBART liep al tegen de besten van zijn generatie en over zijn talent kan niet getwijfeld worden.

djrokabaldurkoetshoeve2belfleurlobelllunatique2

Ren 2: vindt EMILIE haar beste benen terug?

EMILIE was één der revelaties van de najaarsmeeting op Kuurne maar werd in haar laatste koersen telkens geklopt of werd uitgesloten, in dit lot kan ze weer met de zege aanknopen. DARBY MAGDALON moet één van haar uitdagers worden, won hier zijn laatste koers en staat uitstekend geplaatst achter de auto. CHEBA RISING won op schitterende wijze op de baan van Mons maar verhoogd nu wat van categorie, toch moet ze de aankomst kunnen betwisten. CHICAGO BULL en CASTOR VDB grossieren in ereplaatsen maar kunnen misschien hun eigenaar een zege schenken op deze prachtige meeting. CONFICIUS wist te schitteren op Duitse banen maar ontgoochelde in ons land, komt pas voor de tweede keer aan de start op Kuurne, werd hier derde in 2008. CUPIDO BONZAI liep laatst een dijk van een koers en lijkt eindelijk weer op zijn Kuurnse niveau te lopen, kan zeker dicht eindigen.

emilie

Ren 3: de bereden toppers aan de start.

T’IS MAGDALON verstaat zich heel goed met Hanna Huygens en al moet hij 25 meter voorgift geven zijn we er zeker van dat hij zal meestrijden om de zege. Zijn stalgenoot ULANO BROLIN mag vooraan vertrekken en zal ook zeker zijn huid weer duur verkopen. Ook QUEIROS DE NANCRAS die op kop mag vertrekken zal veel aanhangers hebben, kan weer iedereen een neus zetten. Ook BROOKIE NATIVE en BUGATTI WULVENNEST starten nog uit het eerste vak en bewezen al hun zegje te kunnen doen in de bereden discipline. Philippe Masschaele maakte vorig weekend zijn come back en we zijn maar wat blij dat hij hier op de afspraak is, met zijn ORGANDI D’OR kan hij zeker voor de zege gaan wat zijn eigenaars enorm zou plezieren. Zij wonnen hier vier jaar terug nog de GP met LÖNSHULTS DANNE en kennen het plezier dus van te winnen op deze dag. PLATINE DE CAMBRON won al veel koersen in de berden discipline in Frankrijk en wist zelfs te schitteren op Vincennes, opletten dus. NICO moet in dit nummer zeker ook zegje kunnen doen en als QUININE DE NACRE er klaar voor is kan ze voor een verrassing zorgen, is wel lang uit koers.

tismagdalonmonteulanobrolin

Ren 4: naar een duel DAMN GOOD CEKE – BRITT TEN DOORN?

BRITT TEN DOORN wist afgelopen nog op schitterend te winnen op Mons en zal ook hier weer te duchten zijn aan de aankomst. DAMN GOOD CEKE is pas vijf jaar maar heeft nu al een palmares om U tegen te zeggen, deed het laatst uitstekend op Vincennes en zal hier zeker voor de zege gaan. VRIEND MELODY had afgelopen dinsdag geen al te gelukkig parcours op Mons en kan hier misschien wel revanche nemen, loopt altijd sterk op Kuurne. CIRCUS BROLIN won laatst op Mons bij de liefhebbers maar de manier waarop hij dat deed laat ons vermoeden dat hij op zijn beste niveau is momenteel. MONTGOLFIER lijkt ook weer helemaal terug te zijn na zijn rustperiode, hij is nog steeds te duchten als ze hem meenemen naar de finish. NEANDER JET vindt hier een inschrijving op maat en moet in dit lot toch kunnen tonen wat hij waard is.

britttendoornmontgolfiervriendmelody

Ren 5: veel kanshebbers aan de start.

SYLVIE DE DUFFEL heeft er al een prachtig winterseizoen opzitten en kan er hier nog een stukje aanbreien. Ook SOCRATE GARRETTOIS zal met grote ambities aan de start verschijnen, deed het uitstekend op wolvega en krijgt hier Langeweg Jr. mee in de sulky. SEVIGNY won afgelopen nog op schitterende wijze op Mons maar regelmaat is niet zijn sterkste troef. SCARFACE RINGEAT en RAMBO SAN lopen ook al op hoog niveau de laatste weken en staan hier uitstekend geplaatst net als TOKYO STAR die hier een gouden startnummer heeft. SASSANDRA stapelt de ereplaatsen op en kan ook hier weer op het einde van de combinatie geplaatst worden. RAY TURGOT heeft de kleinste winsom van het lot maar heeft recente vorm en kan ze hier allemaal oprollen met Nico in de sulky, gaf vrijdagavond 17.2 nog een demonstratie weg op Wolvega. Ook ROI DE TROT, QUARTZ DE MUIDORGE en TOMMY kunnen in dit lot hoge ogen gooien.

rayturgot

Ren 6: de Fransen gaan sprinten.

TITI DE DUFFEL is één der revelaties van de Franse koersen die deze winter op Mons werden georganiseerd. Is niet de snelste starter maar vertrekt hier wel uit de eerste rij. UNTOUCHABLE staat hier voor Henk Grift uitstekend ingeschreven en zal zeker in de voorste gelederen meestrijden. SA PILE liet ook al leuke dingen zien op Mons maar is soms nog wat onzeker, als ze de kop kan nemen zal ze heel ver lopen. Gerard Adriaens heeft met TREIZE DES RACQUES en met SAPHIR DES RACQUES twee uitstekende troeven in deze koers die het laatste tijd al uitstekend deden. SERVAN DE COQUERIE en UKALHAI DU BAYON mogen nog starten uit de eerste rij en zijn zeker niet kansloos voor de plaatsen. Uit de tweede rij zien we kansen voor onder andere TJOEPKE die hier over haar beste afstand uitkomt. TONIA BASS en SULTAN DU SOIR hebben er ook al een uitstekende winter opzitten en kunnen hier rustig de kat uit de boom kijken om dan uit te pakken met hun eindspurt. SHINING SUN en TIGROU DU BOCAGE deden het al uitstekend op Kuurne en zullen zeker hun huid weer duur verkopen, SEVIGNY DE L’AUGRE kan op het eind van de combinatie geplaatst worden.

Ren 7: een schitterende Grote Winterprijs.

Voor deze koers moesten we wat inlichtingen inwinnen bij Nicky De Frene, onze wandelende drafencyclopedie, waarvoor dank. Hij gaf enkele interessante inlichtingen mee die ik niet beter kan verwoorden en dan ook letterlijk overneem.

Eerst even zeggen: de Grote Winterprijs is volgens mij de meest hoogstaande koers in Kuurne sinds de Talpe van 1990!

En dat meen ik, want naast Commander Crowe en Perlando is die Norton Ans een hele goeie en zelfs kandidaat voor de zege!

Erg dat de federatie veel foute gegevens heeft: het is een Italiaan en geen Zweed, record is fout, voorlaatste koers in de uitslagenreeks is verkeerd vermeld. Soit, ' t is een hele goeie:

Norton Ans werd immers derde in de Italiaanse Derby van 2010. (won zijn kwalificatiekoers!) Zijn record is niet zoals op de federatie vermeld staat, maar 1'11"8 gelopen over 1660 tijdens zijn zege in een groep 2 in Montegiorgio: gran prelio Sao Paulo (groep 2) en dat in april 2011.
Maar het wordt nog straffer: hij is derde in de Gran Premio Europa in Milaan (groep 1), tweede in de Gran Premio Tino Triossi in Rome (groep 1) en derde in de Criterium Continentale in Bologna (groep 1). Hij liep onlangs de Jean Le Gonidec in Vincennes en er zijn vraagtekens omtrent zijn vorm, maar op pure waarde is hij beter dan Linda di Casei op 5-jarige leeftijd...

nortonans

Lorenz del Ronco is ook een straffe! Ik ken hem vooral van zijn tweede plaats in de Gran Premio Europa van 2009 achter Lisa America die toen een wereldrecord voor vierjarigen (op 1000m baan) liep. Lorenz zelf liep 1'11"4 over 2100m (jammer dat ook zijn record verkeerd weergeven is door de federatie)

Lorenz del Ronco ken ik nog van zijn vijfde plaats in de finale van de gran Premio delle Loteria in 2010. In zijn serie werd hij derde.

Ook de gegevens van Lambrusco Laser zijn fout bij onze federatie. Het record van Lambrusco bedraagt 1'12"1 gelopen in de zomer van 2011. Dit paard nam eigenlijk niet deel aan klassiekers of grote prijzen in Italië, maar klopte vorige zomer wel al eens Lorenz del Ronco die toen een minder hoge vormwaarde liet zien dan bij zijn beste momenten. Liep vier keer in Frankrijk deze winter (tweede in cagnes)

lambruscolaser

 

Gevolg:

Commander Crowe: volgens mij een van de vijf beste drafpaarden ter wereld

commandercrowe3

Perlando: drievoudig prix d'amerique deelnemer (groep1) en groep 2 winnaar!

perlando

Nortan Ans: groep 2 winnaar, en meervoudig geplaats groep 1

Lorenz Del Roncq : groep 2 niveau, geplaatst in groep 1

 

Dus: de meest hoogstaande koers in Kuurne sinds die ijzersterke Talpe met Poroto/Shogun Lobell... in 1990

De keuze voor autostart is dus zeker een succes!

 

Maar qua Grote Winterprijs wordt het genieten. Het mooiste deelnemersveld van de voorbije 20 jaar en dat ze volgens sommige "zeurzagen" maar met acht zijn, is een onzinnige opmerking. Je moet immers niet veel paarden hebben om een mooie koers te zien.

 

Zover de impressies van Nicky waarvoor onze oprechte dank, wie durft hem tegen te spreken.

We hebben ook nog AMIGO TEN DOORN aan de start die als enige Belgische starter veel supporters zal hebben en ook vorm heeft.

amigotendoorn

INTRUDER KRONOS deed het uitstekend in het Zuiden van Frankrijk en zijn eigenaar ligt erop gebrand om deze klassieker op zijn naam te schrijven. Robert Bergh die hem traint en rijdt won deze klassieker hier vijf jaar terug met AMOUR AMI en kent dus heel goed de kuurnse baan.

intruderkronos

Philippe Masschaele brengt NISSE LENSON aan de start die een goed nummer lootte en misschien wel voor de verrassing kan zorgen in deze klassieker.

nisselenson

Ren 8: de liefhebbers aan de eer.

Op deze galameeting mogen de liefhebbers zeker niet ontbreken en ze komen met zijn veertienen aan de start. Marc Huygens brengt als trainer drie paarden aan de start die zeker bij de eersten zullen meestrijden. BAHIRA SIDNEY en BARNABAS S wonnen beiden hun laatste koers en kunnen hier zeker weer voor de zege gaan. CHANNING SIDNEY is de derde pupil van Huygens en kan hier zonder druk lopen, opletten want in een goede dag kan ze het ganse veld oprollen. DEAN MARTIN is één der vaandeldragers van zijn generatie, won nog maar één keer en dit was hier op Kuurne in een liefhebberskoers. Dit was toen met Gerald Van Pollaert maar zoon Piet zal proberen om even te goed te doen al was het maar om geen hoongelach te krijgen. BON VIVANT won hier verleden jaar nog tijdens de ‘mardi gras’ en is al de ganse winter goed op dreef en ook BEA GV en BELLE PEREZ WG kunnen dankzij hun startpositie uit de eerste rij een goed resultaat behalen. Verder zien we in de tweede rij nog CONEYMEDE en SIMB PRESTIGE staan die kunnen terug vallen op een uitstekende conditie. BENO LOBELL en SPEEDY DU PERCHE kunnen liefhebbers van outsiders aanspreken.

barnabassbahirasidney

Ren 9: heel goede Franse paarden aan de start.

SIMOUN werd onlangs nog tweede op de baan van Vincennes en staat hier uitstekend ingeschreven om dicht bij de waarheid te kunnen eindigen. ROMEO DU VIVIER die al vaak het goede weer maakte op de baan van Cagnes Sur Mer moet hier zeker de strijd kunnen aangaan met voorgaande. QUATOR DU BOUFFEY klopte verleden week nog de grote klasse op de baan van Wolvega op verbluffende wijze. QUARTZ D’ARBAZ gaf verleden week ook nog een demonstratie weg op Wolvega en zal ook hier weer dicht bij de waarheid eindigen. SURDOUE bewees al tot veel in staat te zijn op Franse banen maar draait beter rechtsom. REINE OF LOVE werd hier verleden jaar nog geklopt op fotofinish tijdens de ‘mardi gras’ en hoopt deze keer op de zege. RAPIDE DE GERASSINO is zeker niet te onderschatten in dit lot maar ook ROUPIE en SODA kunnen dankzij hun start uit de eerste rij een plaatsje bemachtigen. Verder houden we best rekening met SAMBA DE CLERLANDE en ROMANCE DE KARMEL die ook al het een en het ander bewezen in Frankrijk.

Ren 10: met paarden aan de start die het onlangs uitstekend deden op Kuurne.

ELMSEA SIDNEY won hier haar twee laatste koersen met veel brio en zij start dan ook hier als logische favoriete. ELINE NN ontgoochelde enigszins in haar laatste koers maar presteerde daarvoor uitstekend op de Kuurnse baan. DARCY WILLIAMS heeft talent zat maar haar regelmaat laat haar soms in de steek, haar laatste koers was uitstekend. CLEVELAND won ook al op Kuurne en heeft het voordeel uit de eerste rij te mogen vertrekken. DOWN UNDER “E” is regelmatig als een klok en moet ook hier weer met de besten kunnen meestrijden. SACRE DE TRATAS, DIAMOND INVIT en BERIT VRIJTHOUT zijn ook zeker niet kansloos in de eerste rij. CRACK DU LOMBART won hier vrij verrassend enkele weken terug en dit op briljante wijze, kan hij herhalen? SAPHIR D’ASTRE kon hier onlangs ook al winnen op Kuurne en liep deze winter al enkele uitstekende koersen. QUELLE UP kan altijd voor een verrassing zorgen in dit lot, over zijn talent kan niet getwijfeld worden.

elmseasidneycrackdulombartclevelanddarcywilliamssaphirdastre

We kunnen besluiten dat er een schitterende ‘mardi gras’ zit aan te komen, laat het feest maar losbarsten.

Tot dinsdag op Kuurne.


Banner
Banner
Banner
You are here: Hippodroom Kuurne Voorbeschouwing voorbeschouwing Mardi Gras meeting